Pracuję jako psycholog w DPS dla dorosłych osób starszych, przewlekle samotycznie i psychicznie chorych. Mam dużo pracy, lubię ją. Wcześniej przez 10 lat pracowałam jako koordynator rodzinnej pieczy zastępczej oraz interwent kryzysowy, w znacznym wymiarze czasu w terenie. Poza obecną pracą świadczę poradnictwo psychologiczne dla osób dorosłych i młodzieży w organizacji pożytku publicznego w swoim mieście. Od września rozpoczynam udział w spotkaniach superwizji grupowej. W grudniu b.r. będę starać się o miejsce na spotkaniach superwizji indywidualnej w przyszłym roku. Nawiązałam już kontakt w tej sprawie z superwizorem z listy superwizorów PSTTSR. Dużo czasu poświęcam na samodzielną naukę.TSR bardzo pomaga mi w pracy. Zamierzam kontynuować dokształcanie w tym kierunku. Moja motywacja przystąpienia do PSTTSR wynika z dążenia do konsekwencji w zdobywaniu wiedzy i uzyskania certyfikatu terapeuty TSR. Formy współpracy ze Stowarzyszeniem, w których mogłabym uczestniczyć dotyczyć mogą wszelkiej działalności społecznej, edukacyjnej, pomocowej prowadzonej w środowisku. Widzę bardzo wiele potrzeb dzieci, młodzieży, rodziców, dorosłych w zakresie psychoedukacji możliwej do realizacji w formie terenowej: rozmów, spotkań terapeutycznych, wykładów, warsztatów, pogadanek prowadzonych przez psychologów/terapeutów „u człowieka”, a nie w zaciszu gabinetu. Szczególnie w wakacje, ferie zimowe, dni wolne od nauki kiedy dużo dzieci, młodzieży z wiosek i małych miast nigdzie nie wyjeżdża i potwornie się nudzi. Takie spotkania z psychologią nad jeziorem, w remizie strażackiej, wiejskiej świetlicy to byłoby coś !!! Potrzeby są ogromne, a dzieci i młodzi są ciekawi, pragną słuchać, uczyć się, rozmawiać z dorosłymi tylko trzeba tę rozmowę, wiedzę uczynić ciekawą, zrozumiałą, pomocną, bo młodzi są pragmatyczni. Jeśli Stowarzyszenie byłby zainteresowane tego rodzaju formą działania można na mnie liczyć. Jestem gorącym zwolennikiem wychodzenia z wiedzą do ludzi i bycia wśród Nich tam gdzie spędzają swoje życie. Jest w tym wielka moc.
Uprzejmie proszę o pozytywne rozpatrzenie mej prośby o zostanie członkiem PSTTSR. Dołożę wszelkich starań, by kształcić się dalej i spożytkować swą wiedzę na rzecz tych, którzy potrzebują pomocy.
Z poważaniem, Alicja Wróblewska
