Nazywam się Olga Pasierbska, uzyskałam dyplom magistra w zakresie organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego oraz psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Zrealizowałam setki audycji telewizyjnych o tematyce zdrowia, uzależnień i profilaktyki we współpracy z Wydziałem Zdrowia i Departamentem Spraw Społecznych UM Wrocławia. Byłam prezesem Stowarzyszenia Edukacji i Profilaktyki Zdrowornej we Wrocławiu. Aktualnie mieszkam w Warszawie i zajmuję się działalnością społeczną i samorządową. Jestem radną dzielnicy Wawer. Filozofia TSR jest mi bliska i ze mną rezonuje – podczas studiów poznałam teorie, które odpowiadają założeniom TSR -oprócz terapii legendarnego Ericksona, to poczucie samoskuteczności (Albert Bandura), psychologia radzenia sobie ze stresem, która odkrywa liczne zasoby do radzenia i poszukuje pozytywnych aspektów stresu- także z obszaru psychologii zdrowia koncepcja salutogenezy A.Antonovskyego; teoria autodeterminacji oraz psychologia pozytywna, która rozwija możliwości tkwiące w każdym człowieku [nie koncentrując się na „naprawie tego, co nie działa”, bo to sprawia wrażenie (przynajmnie u mnie) że z człowiekiem coś nie tak, że musi być „naprawiany”]. Badania również wskazują na istotną rolę wyobrażeń w osiąganiu celów (np. dr Ewa Jarczewska-Gerc). TSR integruje różne teorie w praktyczną metodę i najbardziej inspiruje mnie to, że to człowiek sam znajduje rozwiązanie. Aktualnie zapisałam się i czekam na kurs „Wizja przyszłości” , chciałabym ukończyć drugi stopień TSR i zaangażować się w proces certyfikacji.
Nie wiem, jakie są Państwa potrzeby, jeśli chodzi o współpracę ze mną w ramach działalności Stowarzyszenia, ale jestem otwarta na pomysły. Może mogłabym jakoś pomóc przy organizacji konferencji w Warszawie?
Z poważaniem
Olga Pasierbska
