Jestem z wykształcenia pedagogiem ( pedagogika opiekuńczo-wychowawcza – Uniwersytet Śląski). Od 34 lat pracuję z ludźmi. Mam w swoich zawodowych doświadczeniach pracę na stanowiskach: nauczyciela j. polskiego, wychowawcy świetlicy środowiskowej, pedagoga szkolnego. Od 23 lat zarządzam Wodzisławską Placówką Wsparcia Dziennego „Dziupla” ( wcześniej pod nazwą Zespół Świetlic Profilaktyczno-Wychowawczych). W Placówce organizuję pracę w zakresie pomocy rodzinie, w tym asystenturę rodzinną, oraz pomocy w opiece i wychowaniu. Lubię pracę z ludźmi dlatego też część swojego zawodowego czasu porzeznaczam na prowadzenie „Szkoły dla rodziców”, grup wsparcia, mediacji rodzinnych, pracę indywidualną z dzieckiem i rodzicami. Ukończyłam podyplomowe studia na kierunkach: „Organizacja pomocy społecznej”, „Mediacje i negocjacje społeczne” i „Psychotraumatologia”. Korzystając z własnych wieloletnich doświadczeń zawodowych, biorąc pod uwagę swoje zasoby i widząc duże zapotrzebowanie na pracę terapeutyczną chcę rozwijać sie w tym kierunku. Szkolenie TSR utwierdza mnie w przekonaniu, że z Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiazaniach chcę czerpać narzędzia do pracy i zawodowe wsparcie. Będę wdzięczna za przyjęcie w poczet członków PSTTSR.
Krystyna Orbik-Skupień
